Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Czy w piotrkowskim MOPR-ze będzie spór zbiorowy?

Ogólnokrajowy Pracowniczy Związek Zawodowy Służb Państwowych I Społeczno-Zawodowych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, przesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym czytamy:

W związku z brakiem rozwiązań dotyczących wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim – Zarząd Ogólnokrajowego Pracowniczego Związku Zawodowego Służb Państwowych i Społeczno-Zawodowych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim  – rozpoczął procedurę wszczęcia sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Do chwili obecnej nasza grupa pracowników zachowywała daleko idący spokój, podczas gdy inne grupy zawodowe stawiały żądania i je spełniano. Uczestniczyliśmy w rozmowach z władzami miasta bez efektów. Nasze propozycje zostały całkowicie odrzucone i nie podjęto z nami żadnych prób negocjacji. Kierownictwo miasta nie reaguje na apele  skierowane do władz samorządowych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podwyższanie wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej. Powyższa sytuacja niezadowolenia przekroczyła wszelkie granice i zmuszeni zostaliśmy do podjęcia tak trudnych działań.

Jako podmiot reprezentujący interesy pracownicze uprzedziliśmy pracodawcę, iż w razie nieuwzględnienia naszych postulatów zostanie ogłoszona akcja protestacyjna.

Mamy nadzieję, że dla dobra mieszkańców miasta Piotrkowa Trybunalskiego, korzystających z obligatoryjnych świadczeń pomocy społecznej, programów 500+, 300+, świadczeń rodzinnych, dodatków mieszkaniowych, świadczeń PFRON oraz innych form pomocy pracodawca jak i władze miasta podejmą korzystną dla nas decyzję.    

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oddany klient
Oddany klient
25 września, 2019 14:30

Dziękuję za ten artykuł, mało mówi się o pracy pracowników pomocy społecznej bo to nieprestiżowa, trudna praca.Popieram ten protest.

Anonimowo
Anonimowo
25 września, 2019 20:58

Popieram !!!!!

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!