GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Czujny nos Aresa z KAS, odnalazł KASę w paczce

W sortowni jednej z firm kurierskich działającej na terenie gminy Grabica, Ares – pies służbowy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – zaznaczył przesyłkę z ponad 14 tys. zł. Padło podejrzenie, że przesyłka pocztowa zawiera pieniądze z nieujawnionych źródeł dochodu.

Podczas kontroli w sortowni przesyłek funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli paczkę z pieniędzmi. – Gdyby nie pies służbowy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUCS) pakunek mógłby pozostać niezauważony. Nadawcy przesyłki wydawało się, że jeśli schowa banknoty w worek foliowy i kartonowe pudełko to paczka dotrze bezpiecznie do odbiorcy – informuje Agnieszka Majchrzak, rzeczniczka prasowa łódzkiej KAS.

Ares, jeden z trzech psów służbowych łódzkiej KAS zaznaczył przesyłkę, w której znajdowało się ponad 14 tys. zł. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę wskazanej paczki potwierdzając sukces Aresa. – Gotówkę zabezpieczono w Magazynie Depozytowym ŁUCS do dalszego postępowania z uwagi na podejrzenie dochodu z nieujawnionych źródeł – dodaje rzeczniczka.

Mat. KAS

Ares jest psem dualnym, wyszkolonym do znajdowania pieniędzy i tytoniu. Największe jego wykrycie kontrabandy w postaci schowanej gotówki to zaznaczenie miejsca ukrycia ponad 500 tys. zł.

KAS jest administracją, która wspiera uczciwych przedsiębiorców a jej działania mają na celu walkę z nieuczciwą konkurencją. Zapewnia bezpieczeństwo finansów publicznych podejmując czynności kontrolne w stosunku do podejrzanych działań – mówi Agnieszka Majchrzak.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!