GminyWażne wiadomościWydarzenia

Czołówka we Wronikowie. Jeden kierujący na „podwójnym gazie”, drugi z potrójnym zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali 36-latka, który kierował w stanie nietrzeźwości i uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Kierująca drugim pojazdem posiadała natomiast potrójny zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W nocy z 8/9 sierpnia 2023 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wroników doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego oraz policjantów z Gorzkowic. Jak się okazało na miejscu doszło do zderzenia czołowego skody oraz seata. Policjanci ustalili, że kierowca skody po zdarzeniu nie pozostał na miejscu, tylko chwiejnym krokiem poszedł do swojego miejsca zamieszkania. Policjanci dotarli do 36-latka. Po zbadaniu potwierdziły się przypuszczenia mundurowych, bo kierujący miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Kierująca drugim pojazdem posiadała natomiast potrójny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

W jej przypadku również istniało podejrzenie, że może być nietrzeźwa, dlatego pobrano jej krew do badań na zawartość alkoholu. W związku z tym, że konieczne było udzielenia pomocy medycznej 33-letniej mieszkance powiatu, została ona przewieziona do szpitala. 36-latek natomiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – dodaje rzeczniczka piotrkowskich policjantów.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśnią również dokładne okoliczności zdarzenia drogowego oraz stan trzeźwości kierującej seatem.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Osoba nietrzeźwa kierująca pojazdem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale również pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Mając taką możliwość udaremnijmy taką jazdę, zabierając kluczyki i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy z osobą nietrzeźwą do pojazdu. Jeżeli wiemy, że jakaś osoba może poruszać się pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości zgłośmy to na numer alarmowy 112. Dzięki temu zapobiegamy tragedii na drodze.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!