GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Ćwiczenia pod kryptonimem „Bogdanka” – ZOBACZ ZDJĘCIA

Ponad 100 osób brało udział w ćwiczeniach służb ratunkowych pod kryptonimem “Bogdanka”, które odbywały się w poniedziałek w okolicach Jeżowa w gminie Wola Krzysztoporska. Scenariusz zakładał przeszukanie budynków, zatrucie ujęcia wody, wypadek i pożary. 

To coroczna akcja, którą organizuje powiat piotrkowski. – Scenariusz ćwiczeń jak zawsze jest bardzo rozbudowany. Służby prowadzą między innymi poszukiwania osoby zaginionej, przeszukują budynki pod względem umieszczenia w nich materiałów pirotechnicznych a także ratują poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Scenariusz zakłada także zatrucie ujęcia wody i pożary w budynkach wielkopowierzchniowych w zabudowie przemysłowej – informuje Karolina Recheta, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.  

W ćwiczeniach oprócz służb mundurowych, brali udział przedstawiciele burmistrza Rozprzy, wójta gminy Wola Krzysztoporska, Powiatowego Lekarza Weterynarii, sanepidu oraz Zarządu Dróg Powiatowych. Celem przeprowadzenia szkolenia jest przygotowanie powiatowych jednostek organizacyjnych, służb inspekcji i straży do zapobiegania oraz reagowania w przypadku wystąpienia działań dywersyjnych na terenie powiatu.  

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!