Wydarzenia

Ćwiczenia „Biały Szkwał 2019”

Bilansem 95 zdarzeń zakończyły się ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem „Biały Szkwał 2019” przeprowadzone w dniach 10-11.06.2019r. na terenie czterech gmin powiatu piotrkowskiego: Aleksandrów, Moszczenica, Sulejów i Wolbórz. W trakcie ćwiczeń sprawdzone zostały procedury reagowania kryzysowego jednostek samorządu terytorialnego oraz działania służb na wypadek wystąpienia silnego wiatru.

W wyniku silnego wiatru doszło między innymi do przewrócenia łodzi, wywrócenia się kajaków w wyniku czego doszło do paniki wśród uczestników spływu, którzy oddalili się w nieznanym kierunku. Ponadto służby zmagały się z wypadkami drogowymi, do których doszło wskutek przewróconych konarów. Najpoważniejszym zdarzeniem podczas dwudniowych ćwiczeń było zawalenie się drzew wskutek silnego wiatru na obozowisko harcerskie w okolicach Barkowic Mokrych. W związku z zaistniałymi zdarzeniami dwukrotnie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, do zadań którego należała między innymi ocena strat w jednostkach samorządu terytorialnego szczebla gminnego. Zespół uczestniczył również w działaniach ratowniczych prowadzonych w obozowisku harcerskim, gdzie zabezpieczono autobus oraz posiłki dla poszkodowanych.

Podsumowując przebieg ćwiczeń Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak powiedział, że przeprowadzone ćwiczenia pokazały skuteczność wspólnych działań służb, inspekcji i straży, a także systemu zarządzania kryzysowego jednostek samorządu terytorialnego. Jednocześnie podziękował wszystkim uczestnikom ćwiczenia ze szczególnym uwzględnieniem harcerzom z Harcerskiego Związku Drużyn 54 im. hm Stefana Mirowskiego w Piotrkowie Trybunalskim za ich zaangażowanie oraz umiejętności symulacji. Starosta Piotr Wojtysiak podkreślił, że dzięki profesjonalizmowi służb mieszkańcy powiatu oraz osoby czasowo przebywający mogą czuć się bezpieczni.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MIGLANC
12 czerwca, 2019 21:01

jedna WIELKA ŚCIEMA!

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!