MoszczenicaWydarzenia

Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy

Za niecały miesiąc, 19 i 20 czerwca, w samym centrum Polski – w Moszczenicy, odbędą się “Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2019”, których hasłem przewodnim jest “Idźcie i głoście”. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica.

Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) – taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi. Niezwykle ważnym elementem Spotkań, będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6), z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.

Punktem centralnym będzie wspólna modlitwa uwielbienia, którą w amfiteatrze rozpocznie o godzinie 19:00 zespół Deus Meus. W trakcie nastąpi procesyjne wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek. Słowo do uczestników wygłosi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Arcybiskup Łódzki – Grzegorz Ryś, Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki, Piotr Wojtysiak – Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Marceli Piekarek – Wójt Gminy Moszczenica.

Na Spotkaniu Młodych w 2018 roku, podczas wieczoru uwielbienia modlił się także metropolita łódzki, ks. abp Grzegorz Ryś.
0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!