GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Zakończyły się 5. Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy – ZDJĘCIA, FILMY

Już po raz 5. w Moszczenicy odbyły się Chrześcijańskie Spotkania Młodych, których tegoroczne hasło brzmiało – Szukałem was, a teraz przyszliście do mnie.

Do Moszczenicy na wspólne uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przyjechali goście z całej Archidiecezji, a wspólne uwielbienie poprzedził koncert uwielbienie poprowadzony przez ekumeniczny Zespół Trzecia Godzina Dnia, który zaprezentował 12 utworów przeplatanych świadectwami i wspólną modlitwą.

W czasie koncertu słowo o Eucharystii na podstawie I Listu Apostoła Pawła do Koryntian wypowiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który wskazał na trzy aspekty tego słowa. – Ktoś nas wprowadza w Eucharystię, ktoś nas wprowadza w przeżywanie Wieczerzy Pańskiej, ale po co? Po to, byśmy potem Ją przekazywali. Przyjąłem – przekazuję. 19 lat temu były tutaj prymicje, macie kleryka na 2 roku, ale … może ktoś jeszcze pójdzie do seminarium. Niech pracuje w was takie przekonanie – przyjąłeś Eucharystię, to musisz ją przekazać w jakiś sposób bierzesz odpowiedzialność, by Ona była przekazywana następnym pokoleniom. – apelował hierarcha.

Duchowny odwołując się słów apostoła Pawła powiedział – Jeśli nie spożywacie Ciała Pańskiego i nie pijecie Krwi Pańskiej – to nie zwiastujesz, to nawet gdybyś przepowiadał Ewangelię to tym, że nie spożywasz i nie pijesz Jej zaprzeczasz. Spożywania Ciała i picie Krwi Pana jest głoszeniem Jego śmierci! – zaznaczył metropolita łódzki.

– Jak nie zważasz na to, że Ciało jest podzielone, jak cię nie boli to, że Ciało jest podzielone jak nie robisz wszystkiego, by w tym ciele nie było działów – to uważaj jak spożywasz Ciało i Krew, bo sąd sobie pożywasz i pijesz! Jak pożywasz Ciało i Krew Pana musisz być człowiekiem jedności tego Ciała, którym jest Kościół. – zauważył abp Ryś.

Po zakończonym koncercie w procesji z pochodniami niesionymi przez harcerzy, świecami i kadzielnicami niesionymi przez ministrantów i lektorów został wprowadzony  Najświętszy Sakrament w monstrancji poświęconej przez Ojca Świętego Franciszka i rozpoczęła się modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół bł. Wincentego Matuszewskiego.

Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy odbywają się od 5 lat zawsze w popołudnie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tekst: Archidiecezja Łódzka

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!