GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Bunt mieszkańców gminy Moszczenica ws. stawki za śmieci. Zebrali już ponad pół tysiąca podpisów!

W gminie Moszczenica zawrzało. Po tym jak cena śmieci poszybowała w górę niemal o 300%, mieszkańcy powiedzieli DOŚĆ! W internecie pojawił się apel do Wójta, w którym mieszkańcy domagają się ogłoszenia kolejnego przetargu na odbiór śmieci. “Czujemy się oszukani i wykorzystani przez firmę zajmującą się wywozem odpadów, która nałożyła zbyt wygórowaną stawkę a osoby po stronie gminy dopuściły do tego.” – czytamy w petycji. Aktualnie pod apelem podpisało się 528 rozgoryczonych mieszkańców Gminy.

Szanowny Panie Wójcie oraz Rado Gminy,

Z powodu podniesienia stawki prawie 3-krotnie za osobę wnioskujemy o ogłoszenia nowego przetargu na wywóz śmieci. Nie zgadzamy się na tak wysoką kwotę. Przetarg, w którym uczestniczy jedna firma jest niezgodny z etyką biznesu i powinien zostać unieważniony. Rada Gminy wraz z Wójtem powinna zabiegać o jak najkorzystniejsze warunki finansowe za wywóz odpadów w imieniu mieszkańców. Czujemy się oszukani i wykorzystani przez firmę zajmującą się wywozem odpadów, która nałożyła zbyt wygórowaną stawkę a osoby po stronie gminy dopuściły do tego. Oczekujemy o stawiennictwo w naszej wspólnej sprawie i ogłoszenie ponownego przetargu na wywóz śmieci.

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy, by zapytać o internetową petycję. W tej sprawie rozmawialiśmy z Krzysztofem Jędrzejczykiem, zastępcą wójta. – Oficjalnie jako Urząd nic na ten temat nie wiemy. Jednak jako mieszkaniec widziałem tę petycję w internecie. W tej sprawie przygotowywane jest oświadczenie Wójta, które niebawem opublikowane będzie na naszej stronie. Problem z cenami śmieci jest od dawna. Przypomnę, że podczas trwania ostatniej umowy, zawarliśmy z firmą ugodę przed sądem na mocy której musieliśmy podnieść ceny z 8 na 11 złotych. Teraz w przetargu cena wyszła 30 złotych za osobę, pojawiły się głosy, by może przetarg unieważnić, jednak wystąpienia w przetargu tylko jednej firmy, nie jest podstawą do unieważnienia postępowania, po burzliwej dyskusji podczas jednej z sesji Rady Gminy podjęto decyzję aby rozstrzygnąć postępowanie i wybrać tą ofertę. Ponadto obawialiśmy się, że w kolejnych przetargach cena będzie jeszcze wyższa – wyjaśnia Krzysztof Jędrzejczyk, zastępca wójta.​

3.8 8 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
15 stycznia, 2021 12:06

“Ponadto obawialiśmy się, że w kolejnych przetargach cena będzie jeszcze wyższa – wyjaśnia Krzysztof Jędrzejczyk, zastępca wójta.​”
..
Odpowiedź dyskredytująca odpowiadającego.
Jak Panu nie wstyd? Do dymisji – skoro Pan nie potrafi zarządzać gminą, to niech Pan się zatrudni w Biedronce i zwolni miejsce dla kogoś kompetentnego!

Andrzej
Andrzej
Reply to  Michał
15 stycznia, 2021 13:04

O proszę. Kolejny odważny w necie….Umów się na spotkanie i powiedz to prosto w oczy. “Pomyliłeś odwagę z odważnikiem :)”
Wydaje mi się, że w chwili obecnej Zastępca Wójta nie zatrudni się w Biedronce i nie zostanie Twoim współpracownikiem. Przykro mi…

Beata
Beata
15 stycznia, 2021 12:46

No niestety trochę racji jest w tym, że znowu jakby jedna firma stanęła to mogliby podnieść cenę. Zmowa firm odbierających śmieci widoczna gołym okiem. Kto ma z tym zrobić porządek??? Z drugiej strony bardzo długo mieliśmy niskie ceny za odbiór, inni w tym czasie płacili już ponad 22 pln

Kamil
Kamil
Reply to  Beata
15 stycznia, 2021 16:10

Sądzisz, że jak płaciliśmy mniej, to teraz mamy nadgonić??? Ja w pandemii zarabiam dużo mniej, więc po wszystkim dostanę dużo więcej???

Paweł
Paweł
15 stycznia, 2021 17:56

Podnoszenie cen odpadów będzie skutkował w niedługim czasie śmieciami wyrzucanymi do lasów czy przy drożnych rowów. Nie jest ot problem Gminy Moszczenica ale całego kraju.

Polecamy

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!