Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego – edycja II

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Celem BO jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – o działaniach samorządu województwa wpływających na nasze otoczenie.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Wyodrębniono pulę środków na zadania wojewódzkie, obejmującą całość województwa, w wysokości 2 mln zł. Szacunkowy koszt realizacji jednego takiego zadania nie może być niższy niż 100 000,00 zł, ani wyższy niż 500 000,00 zł. Projekt takiego zadania może zgłosić każdy z mieszkańców województwa.

Środki na zadania subregionalne (6 mln zł) dzieli się na pule poszczególnych subregionów według algorytmu uwzględniającego liczbę mieszkańców oraz powierzchnię, gdzie liczba mieszkańców jest dwukrotnie istotniejsza od powierzchni. Szacunkowy koszt realizacji jednego zadania subregionalnego nie może być niższy niż 10 000,00 zł, ani wyższy niż 300 000,00 zł.

W całym regionie odbędą się spotkania informacyjne, na których urzędnicy opowiedzą o tym:
kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie, jakie projekty mają szansę na zakwalifikowanie do głosowania, oraz to, co zmieniło się w regulaminie.

W Piotrkowie spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia. Odbędzie się ono w Starostwie Powiatowym przy ul. Dąbrowskiego 7, w sali konferencyjnej na parterze. Spotkanie rozpocznie się o 15:30 i potrwa do 18:30.

Na temat pierwszej edycji BOWŁ pisaliśmy tutaj.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!