SulejówWolbórzWydarzenia

Bonusy dla Wolborza i Sulejowa

Projekty z Wolborza i Sulejowa wybrane w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.

Dwa projekty, z Wolborza i jeden z Sulejowa, wybrali mieszkańcy województwa w głosowaniu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. W sumie na wszystkie projekty oddano ponad 102 tysiące głosów. Wybrano 32 projekty, na których realizację w przyszłym roku zostanie przeznaczonych prawie 5 milionów złotych! W subregionie południowym, w skład którego wchodzi miasto Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski, zrealizowanych będzie 6 projektów na łączną kwotę 996 380 zł.

Wyniki historycznego, bo pierwszego BOWŁ, przedstawił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Cieszę się, że pierwszy regionalny budżet obywatelski możemy podsumować z tak dobrym wynikiem i zainteresowaniem. Ponad 102 tysiące oddanych głosów i wybór mieszkańców padł na 32 projekty. Budżet pokazał olbrzymie zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców, szczególnie tych, którzy wymyślili projekty, dbali o ich promocję i dziś mogą cieszyć się z ich efektów. Mamy zwycięskie projekty z wielu dziedzin: jest kultura, zdrowie, sport, aż po infrastrukturę i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Najwięcej głosów w województwie zdobył projekt pn. „Zakup sprzętu ratowniczego dla poprawy bezpieczeństwa osób przebywających na obszarze Zalewu Sulejowskiego”, zgłoszony przez Andrzeja Tomickiego. – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakupi łódź ratowniczą z wyposażeniem oraz skuter ratowniczy, które zwiększą bezpieczeństwo osób odpoczywających nad zalewem – zdeklarował Tomicki.

https://www.youtube.com/watch?v=TxRJuoqAee8&feature=youtu.be

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!