RozprzaWydarzenia

Budowa przedszkola coraz bliżej

Gmina Rozprza przekazała plac budowy  przedszkola w Niechcicach. Wykonawcą inwestycji jest firma EUROINSBUD z Pabianic. To ostatni etap prac „za biurkiem”. Jeszcze w tym miesiącu ruszą pełną parą prace rozbiórkowe.

Przekazanie placu budowy poprzedzone było podpisaniem umowy z wykonawcą. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca zobowiązał się do m.in. wyburzenia istniejącego budynku i wybudowaniu na jego miejscu nowego, przestronnego i nowoczesnego przedszkola, zgodnie z przygotowanymi wcześniej planami. W obiekcie znajdzie się 5 pełnowymiarowych sal z bezpośrednim dostępem do łazienek i magazynków. Zaplanowano także salę wielofunkcyjną, kuchnię z zapleczem i jadalnią, wyodrębnioną szatnię dla dzieci oraz pomieszczenia dla personelu. Dla obiektu zostaną przewidziane miejsca postojowe i wewnętrzny układ drogowy, a także plac zabaw dla dzieci.

Na czas budowy nowego przedszkola, przedszkolaki zostały przeniesione do budynku szkoły podstawowej.

– Jestem bardzo dumny, że udało się rozpocząć tę inwestycję. Przyszłość i rozwój najmłodszych mieszkańców naszej gminy to dla mnie priorytet. W nowym budynku przedszkola dzieci będą mogły uczyć się i bawić w bardzo dobrych warunkach. Poprzedzone to jest jednak pewnymi niedogodnościami, które staraliśmy się zminimalizować – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.

Zgodnie z podpisaną umową, nowe przedszkole zostanie oddane do użytku w 2020 roku. Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 4,5 miliona złotych. Budowa w tym momencie jest finansowana w  całości ze środków budżetowych gminy Rozprza. Jednak cały czas poszukiwane są możliwości dofinansowania ze środków zewnętrznych.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!