Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Bieg Tropem Wilczym” w Piotrkowie i Bujnach

Kolejny raz w Piotrkowie Trybunalskim i Bujnach zorganizowane zostaną Bieg Tropem Wilczym. Uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia odbędą się w piątek 1 marca w Zespole Szkół CKZ im. W.Witosa w Bujnach, a także w najbliższą niedzielę – 3 marca w Piotrkowie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia przypadające na dzień 1 marca.

W Piotrkowie w najbliższą niedzielę (3 marca) odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, który na stałe wpisał się już w harmonogram uroczystości upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych. Co roku kilkuset piotrkowian w sportowy sposób oddaje hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia.

Jednak zanim wystartuje sportowe świętowanie to o godz. 10.00 mszą świętą w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej rozpoczniemy oficjalne uroczystości. Po odprawieniu eucharystii, sprawowanej w intencji Ojczyzny i poległych w walce o niepodległość naszego kraju, zebrani przemaszerują w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych. Tutaj zaplanowano złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Po obchodach oficjalnych nastąpi część sportowa, czyli Bieg Tropem Wilczym. Zawodnicy około godz. 12.00 wystartują na trasę, która – symbolicznie liczyć będzie 1963 metry. Dystans nawiązuje do daty śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka” zamordowanego w 1963 roku.
Zawodnicy wystartują z okolic ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku stadionu miejskiego „Concordia”. Na stadionie uczestnicy pokonają jedno okrążenie po bieżni i wrócą chodnikiem wzdłuż ulicy Żwirki. Następnie przez park im. ks. Józefa Poniatowskiego po wytyczonych alejkach podążą do mety.
Rejestracja uczestników zacznie się od godziny 10.00, następnie zostaną wydane pamiątkowe koszulki. Po biegu przewidziano poczęstunek oraz symboliczne wręczenie medali.

Z kolei w Bujnach w Zespole Szkół CKZ im. W.Witosa w piątek 1 marca wystartuje bieg – początek o 11:30. Wcześniej zaplanowano apel poległych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!