Fot. UG Rozprza

Biblioteka na zdrowej podstawie

Views: 309

Źródło: UG Rozprza

Zbliża się budowa nowego przedszkola w Niechcicach. Na ten czas przedszkolaki zostaną przeniesione do budynku szkoły podstawowej. Jednak w murach dawnego przedszkola znajdowała się również filia Biblioteki Publicznej z Rozprzy. Również ona musiała zostać przeniesiona. Miejsce na zbiory biblioteczne znalazło się w budynku nad ośrodkiem zdrowia w Niechcicach. Po remoncie pomieszczeń stworzono miejsce na cały księgozbiór oraz do spotkań dla pasjonatów m.in. szachów. W trakcie przebudowy znajdują się także pomieszczenia, w których w niedalekiej przyszłości powstanie sala komputerowa oraz „relaksacyjna”.

Otwarcia filii w nowym miejscu dokonał wczoraj (5 marca) wójt Gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk wraz z zastępcą – Arturem Cubała, sekretarzem – Bożeną Nagrodzką oraz skarbnikiem Bogdanem Góreckim.

– Cieszę się, że udało się stworzyć tak wspaniałe miejsce dla wszystkich mieszkańców Niechcic i okolicznych miejscowości. Nowa lokalizacja biblioteki jest wyjątkowo urokliwa i z pewnością pozwoli na skupienie się czytelników. Liczę na to, że stanie się ona nowym centrum kultury Niechcic i okolic. Dbając o komfort czytelników, prace remontowe zaczęliśmy w pierwszej kolejności wewnątrz budynku, tak aby czytelnicy spędzili jak najwygodniej czas w bibliotece. Zewnętrzne walory estetyczne budynku zostaną natomiast poprawione w najbliższym czasie – podsumował wójt Jędrzejczyk.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *