GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Sulejów: Na jakim etapie jest budowa nowego przedszkola?

Nowe, pasywne przedszkole w Sulejowie powstaje obok obecnej siedziby tej placówki, przy ulicy Koneckiej. To będzie nowoczesny obiekt, do którego będzie mogło uczęszczać nawet 200 najmłodszych mieszkańców gminy.

Na placu budowy od kilku dni praca wre. Postęp robót ocenili Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa i jego zastępca – Michał Gaczkowski. – Teren został odpowiednio przygotowany, więc można było zacząć kopać pod fundamenty. To jest taki moment, w którym możemy uznać, że rozpoczęła się budowa – powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. – To będzie budynek dwukondygnacyjny, posiadający szereg nowatorskich rozwiązań – nowoczesne instalacje, między innymi żaluzje z automatyką pogodową. Poza tym uwzględniono wiele funkcjonalnych rozwiązań typu: pokój dla kobiet w ciąży, nowoczesna kuchnia z zapleczem magazynowym i chłodnią, sala wielofunkcyjna z dzieloną, przesuwną ścianą, żeby można byłą ją podzielić na dwie części i ewentualnie stworzyć dodatkową salę – wymienia burmistrz.

– Usunęliśmy większość roślinności kolidującej z projektowanym budynkiem. Obecnie trwają prace związane z demontażem elementów małej architektury, usunęliśmy też trochę gruntów antropogenicznych pod płytę budynku. Wszystkie prace będą przebiegały na działce Gminy Sulejów, więc nie będą powodowały utrudnień dla okolicznych mieszkańców – powiedział Cezary Pawlik, dyrektor zarządzający w firmie Esinvest.

Przypomnijmy, w październiku 2023 roku gminie przyznano na ten cel 14 450 000 złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Ostatecznie inwestycja będzie kosztować 14 783 222,33 zł, a zrealizują ją pracownicy firmy Esinvest.

Zgodnie z zapisami w umowie, budowa przedszkola pasywnego w Sulejowie powinna się zakończyć do 30 kwietnia 2026 roku, ale wykonawca deklaruje, że nastąpi to znacznie wcześniej, być może nawet do końca sierpnia 2025 roku.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gienek
Gienek
2 kwietnia, 2024 11:10

Rozumiem, że roślinność nie była pochodzenia antropogenicznego czyli sama się wysiała? Mądrego zawsze warto posłuchać:)

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!