GminyWażne wiadomościWydarzenia

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia społecznego informuje, że są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z terenów wiejskich.

W czasie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieciom z województwa łódzkiego mogą wyjechać na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS:
• w Horyńcu Zdroju – od 26 czerwca do 16 lipca 2022 r. (dzieci z chorobami układu ruchu i wad postawy),
• w Iwoniczu Zdroju – od 14 lipca do 3 sierpnia 2022 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego).

Z oferty mogą skorzystać dzieci:
• w wieku od 7 do 15 lat (urodzone w latach 2007–2015) z problemami zdrowotnymi wymagającymi rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób układu oddechowego oraz wad i chorób układu ruchu,
• których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy lub w przypadku ubezpieczenia na wniosek – w pełnym zakresie nieprzerwanie przez co najmniej rok,
• samodzielnie wykonujące podstawowe czynności życiowe, tzn. ubieranie się, jedzenie, mycie itp.

Ważne: pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, jednak nie jest to warunek konieczny do uczestnictwa w turnusie.

W ramach wyjazdu KRUS zapewnia przejazd, pełne wyżywienie, komplet zabiegów rehabilitacyjnych oraz profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry. Odpowiedni wniosek, wypełniony przez leczącego lekarza wraz z załącznikami, rodzice dziecka powinni złożyć do KRUS do końca maja 2022 r.

Formularze wniosków i załączników (oświadczeń) dostępne są w Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Szczegółowe informacje pod numerami tel.: (42) 665 07 29, (44) 725 64 25 i (43) 824 15 43.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!