Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Bezpieczne podróże po świętach

Część z nas minione święta spędzało w gronie najbliższych. Wielokrotnie było to związane z podróżami. Aby bezpiecznie wrócić do domu, policja przypomina kilka podstawowych zasad jak przygotować się i pojazd do podróży. Wielu z nas, poświąteczne powroty ma dopiero przed sobą.

Aby móc spędzić nadchodzące święta z bliskimi, część z nas skłoni to do dalszych podróży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby nasza podróż przebiegła spokojnie. – Policjanci zauważają już wzmożony ruch na drogach, który związany jest z powrotami od rodzin. Dlatego tak ważne, jest aby dalsze podróże odpowiednio przygotować. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Uzupełnijmy płyny, zadbajmy też o odpowiednie wyposażenie pojazdu. Sprawdźmy też oświetlenie w samochodzie. Zaplanujmy trasę swojej podróży, a przed wyjazdem zapoznajmy się z komunikatami pogodowymi, a także sprawdźmy warunki pogodowe w miejscu, do którego się udajemy. Za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci. Zadbajmy także o bezpieczeństwo przewożonych pasażerów – przestrzega asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Pamiętajmy, aby podczas podróży dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Dozwolona prędkość nie zawsze będzie bezpieczną prędkością. Zachowajmy odstęp od innych pojazdów i dokładnie obserwujmy drogę i otoczenie. – Zadbajmy też, aby w pojeździe znajdowały się podstawowe elementy wyposażenia. Planując dłuższą podróż zabierzmy ze sobą również coś do jedzenia i picia. Nigdy nie wiadomo, czy nie trafimy na dłuższe utrudnienia w ruchu, czy zablokowaną drogę. Pomimo, iż nie ma obowiązku posiadania kamizelek odblaskowych w pojeździe, zadbajmy, aby każdy podróżujący miał taką kamizelkę w pojeździe. W przypadku konieczności opuszczenia pojazdu, wpłynie to na poprawę naszego bezpieczeństwa – dodaje rzeczniczka piotrkowskich policjantów.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!