Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Będzie zażalenie do sądu w sprawie odrzuconego wniosku referendalnego o odwołanie Krzysztofa Chojniaka. „Jeszcze nie pora na kawę i na ciasteczka”

Grupa referendalna zapowiedziała złożenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi zażalenia na decyzję Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, w sprawie odrzucenia wniosku referendalnego o odwołanie Krzysztofa Chojniaka z funkcji prezydenta miasta. Wniosek trafi do sądu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Agnieszka Chojnacka pełnomocniczka grupy inicjatywnej powiedziała podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami, że decyzja Komisarza Wyborczego nie kończy sprawy.

– Chcemy państwu głośno powiedzieć, że to jeszcze nie koniec Szanowni państwo z urzędu, jeszcze nie pora na kawę i na ciasteczka ponieważ składamy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi i to sąd miejmy nadzieję, a wierzymy w niezawisłość, rozpatrzy tę skargę. Mamy ogromną nadzieję, że to referendum się odbędzie. To jeszcze nie koniec walki, Nawet jeśli sąd wydałby dla nas wyrok negatywny, to postanowiliśmy, że będziemy mimo wszystko kontynuować nasze działania. Będziemy obnażać wszelkie potknięcia tej władzy, a oni będą na plecach czuć nasz oddech – mówiła.

Agnieszka Chojnacka poinformowała także, że weryfikacją głosów poparcia pod wnioskiem referendalnym o odwołanie prezydenta Krzysztofa Chojniaka, zajmowała się osoba o takim samym nazwisku.

– W skrócie można powiedzieć tak: w komisji która zajmowała się weryfikacją podpisów była osoba o tym samym nazwisku co prezydent…

Wniosek trafi do sądu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

4.4 7 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!