reklama
WolbórzWydarzenia

Będzie transport dla mieszkańców gminy Wolbórz

Burmistrz Wolborza, przychylając się do wniosków mieszkańców, podjął decyzję o dofinansowaniu transportu publicznego dla mieszkańców gminy dojeżdżających do Tomaszowa i Piotrkowa. 

Zgodnie z ustawą Gmina musi zapewnić transport dzieci do gminnych szkół podstawowych. Od lat taki transport jest realizowany. Dzieci mają zapewnione autobusy, które dowożą je do gminnych szkół.

Problemem jest dojazd mieszkańców gminy Wolbórz do Tomaszowa i Piotrkowa. Tu Urząd Miejski w Wolborzu nie ma obowiązku organizowania zbiorowego transportu. Transport taki organizują komercyjne firmy transportu publicznego, które często, niestety licząc swoje koszty, likwidują deficytowe linie. Tak stało się i w gminie Wolbórz. Przewoźnicy zrezygnowali ze swoich dotychczasowych tras i tak mieszkańcy gminy pozbawieni zostali dojazdu do szkoły czy pracy w Tomaszowie i Piotrkowie. 

W związku ze zgłoszonym przez mieszkańców problemem braku transportu, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podjął decyzję o współfinansowaniu  transportu ze środków gminy, by mieszkańcy mieli zapewniony dojazd do i z Tomaszowa, a także Piotrkowa. 

Transport realizuje już firma KEN-TUR na trasie Piotrków – Polichno – Golesze – Koło – Piotrków.

Od 1 lutego 2019 r. dołączy ze swoim autobusem MZK miejska spółka z Tomaszowa na trasach: Tomaszów – Swolszewice Małe – Młoszów – Golesze – Swolszewice Duże – Swolszewice – Tomaszów, a także Tomaszów – Wolbórz – Komorniki – Tomaszów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mesp
Mesp
17 stycznia, 2019 20:37

Tylko, że dojazd do aglomeracji Tomaszów z Wolborza już był! … a co z przywróceniem bezpośrednich połączeń do Łodzi czy Warszawy, które były jeszcze kilka lat temu!?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!