AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaRęcznoRozprzaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Będą zatrzymywać ruch na A1

W związku z kolejnym etapem prac na odcinku „B” autostrady A1 – Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, dziś w nocy będą występowały czasowe zatrzymania ruchu.

Ma to związek z budową wiaduktu drogowego nad autostradą na wysokości miejscowości Huta Porajska (ok. 5 km przed Kamieńskiem jadąc od strony Łodzi). Wykonawca będzie układał belki konstrukcyjne, co – ze względów bezpieczeństwa – wymusza konieczność wstrzymania ruchu.
– Takich zatrzymań w ciągu nocy będzie jedenaście, w godzinach od 23:00 do 5:00. Każde zatrzymanie będzie trwało maksymalnie do 15 minut, po czym nastąpi około półgodzinna przerwa, kiedy ruch będzie się odbywał normalnie. – informuje Maciej Zalewski z łodzkiego oddziału GDDKiA.

Odcinek na którym będą prowadzone prace można ominąć jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego drogą krajową 91 i wracając na DK1 w Kamieńsku. (Analogicznie w przeciwnym kierunku).

Identyczne prace zaplanowano na przyszły tydzień z środy na czwartek (12-13 sierpnia). W tym przypadku dotyczy to budowy wiaduktu na węźle Kamieńsk (DK1/DW484). Ponieważ konstrukcja przeprawy jest taka sama, jak w przypadku wiaduktu na wysokości Huty Porajskiej, liczba zatrzymań będzie identyczna, a prace będą wykonywane również w godzinach: 23:00 – 5:00.

Wydłuży się natomiast objazd, o ile ktoś zdecyduje się pojechać DK 91. Z Piotrkowa Trybunalskiego trzeba będzie tą trasą dojechać do Radomska i tam DK 42 wrócić na trasę.


Podobnie w przeciwną stronę: w Radomsku należy zjechać na DK42, którą dotrzemy do DK91 i tą trasą pojechać do Piotrkowa Trybunalskiego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!