Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Będą testować syreny

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony informuje, że od czwartku (12.05) na terenie Piotrkowa będzie przeprowadzany przegląd syren alarmowych systemu ostrzegania oraz centrali sterującej. Może to powodować pojawianie się krótkich modulowanych sygnałów alarmowych.

Każdego roku syreny alarmowe w Piotrkowie Trybunalskim poddawane są kontroli, konserwacji i ewentualnej naprawie. – W czwartek rozpoczniemy przegląd systemu ostrzegania. Potrwa on do 31 maja. W związku z powyższym można spodziewać się uruchamiania na około 5 sekund niektórych syren alarmowych w godzinach 8-18 – informują magistraccy urzędnicy i dodają, że w większości przypadków testy będą przeprowadzane bez sygnałów.

– W związku z dużą liczbą uchodźców w Piotrkowie, prosimy o informowanie ludności ukraińskiej przebywającej w naszym mieście o prowadzonym przeglądzie i możliwości włączania syren alarmowych. Prosimy również nie mylić nadchodzących prac przy systemie ostrzegania z nadchodzącym niebezpieczeństwem. Są to profilaktyczne działania. – dodają urzędnicy UM.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!