Azjaci zachwyceni Wolborzem

Views: 104

Goście z Tajlandii w Wolborzu poznawali wielkanocne tradycje. Niebawem telewidzowie w Azji zobaczą spot promocyjny o Polsce, a w nim Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubiatowa

Delegacja dziennikarzy telewizyjnych z Tajlandii przygotowuje spot promocyjny o Polsce, ze szczególnym naciskiem na prezentację polskich tradycji wielkanocnych. Dzięki nawiązaniu kontaktów z Polską Agencją Prasową we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą RP w Bangkoku udało się zaprosić gości z Tajlandii do Wolborza.

Wyprodukowany spot promocyjny będzie wyświetlany w telewizji TNN24 – odpowiedniku naszego TVN24 lub TVP INFO.

Dziennikarze spotkali się z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubiatowa, które przybliżyły polskie tradycje wielkanocne. – To dla nas ogromne wyróżnienie, że wybrano właśnie Wolbórz, który słynie z kultywowania przez nasze Koła KGW tradycji ludowych. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Do Wolborza przyjechali m.in. Varin Sachdev – popularny tajski dziennikarz i popularyzator podróży zagranicznych wśród Tajów, dyrektor zarządzający i kreatywny, współpracujący z szeregiem liczących się mediów tradycyjnych i kanałów społecznościowych (m.in. kanałem tajlandzkiej telewizji TNN24), Nomad Media Co., Ltd. oraz Anon Suphan – operator kamery.

Burmistrz Wolborza podziękował Alinie Krakowiak oraz Beacie Małagowskiej, Annie Gurdziołek oraz Danucie Ciotucha za przygotowanie prezentacji. W spotkaniu uczestniczyła także Elżbieta Bąk, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *