reklama
GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Aż 28 osób pod nadzorem piotrkowskiego sanepidu. Wszyscy wrócili z terenów z koronawirusem

Piotrkowski sanepid nadal obserwuje 28 osób które w ostatnim czasie wróciły z Włoch, z obszarów na których występował koronawirus. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są w stałym kontakcie z każdą z tych osób. Na razie żadna z nich nie ma objawów zakażenia.

Jak nas poinformował przedstawiciel sanepidu nikt w Piotrkowie ani powiecie piotrkowskim, nie jest nosicielem tego wirusa. – Stacja pod nadzorem ma 28 osób które wróciły z terenów endemicznych, na których stwierdzono obecność wirusa. Te osoby wróciły z Włoch. Nasza rola polega na codziennym kontakcie z tymi osobami, i w razie występowania objawów skierowanie ich na oddział zakaźny. Do tej pory, nie było potrzeby kierowania nikogo w takie miejsce – mówi nasz rozmówca. – Proszę nie mylić tego z kwarantanną. Kwarantannie poddaje się osoby które miały kontakt z osobami u których potwierdzono przypadek koronowirusa, tutaj takiej sytuacji nie było – uspokaja.

Koronawirus jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej.

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:
– gorączka powyżej 380C;
– kaszel;
– duszność.
podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go o dalszych działaniach.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!