CzarnocinGrabicaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Atrakcyjne kursy w szkołach powiatowych

Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów („Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim”) przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.

 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach dla uczniów technikum ma przewidziane kursy : „Grafika komputerowa”, „Druk 3D” , „Tworzenie stron internetowych”, „Programy biurowe i obsługa biura”. Ich ukończenie może znacznie ułatwić absolwentom szkoły w zawodach: technik rolnik, technik weterynarii i technik leśnik znalezienie zatrudnienia lub otworzenie własnej działalności. Temu ma również pomóc możliwość bezpłatnego udziału 25 osób w kursie na prawo jazdy.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie oferuje swoim uczniom kursy: „Grafika komputerowa”, „Druk 3 D”, „Tworzenie stron internetowych”, a dla miłośników gastronomii „Nowoczesne trendy w żywieniu”. Bardzo pomocne w uzyskaniu zatrudnienia mogą okazać się umiejętności kształcone podczas kursu „Programy biurowe i obsługa biura”.

Ponadto dwudziestu uczniów będzie mogło bezpłatnie zdobyć prawo jazdy kat. B, co na pewno ułatwi im start na rynku pracy po skończeniu szkoły.

Podobne kursy swoim uczniom oferuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Szydłowie. Będą oni rozwijać umiejętności na  zajęciach:  „Grafiki komputerowej”, „Tworzenia stron internetowych”, „Nowoczesnych trendów w żywieniu”, „Programów biurowych i obsługi biura”.

Atrakcyjność projektu podnosi możliwość bezpłatnego udziału w kursie na prawo jazdy kat. C.  Jak wiadomo, uzyskanie uprawnień w tym zakresie jest dużym wyzwaniem finansowym dla młodego człowieka kończącego szkołę. Za to posiadanie kat. C, biorąc pod uwagę liczbę ogłoszeń w sprawie pracy, daje niemal pewność szybkiego znalezienia zatrudnienia.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie swoją dodatkową ofertę kieruje głównie do uczniów szkoły branżowej oraz do słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Oni także mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursach: „Grafika komputerowa”,  „Projektowanie wyrobów odzieżowych”, „Nowoczesne trendy w żywieniu”, „Druk 3D”, „Tworzenie stron internetowych”.

„Pszczelarzom”, z kształcenia których Sulejów słynie, z pewnością dużo nowej wiedzy i umiejętności zapewni kurs „Montaż stolarki budowlanej”.

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu ma w ofercie kursy spawalnicze, przydadzą się takie uprawnienia uczniom klas mechanicznych, a o pracę dobrze wyszkoleni fachowcy nie muszą się dziś martwić.

Uczniowie klas hodowli koni będą mogli wziąć udział w kursach: na odznaki jeździeckie oraz odznaki powożenia zaprzęgami. Zajęcia pozalekcyjne uwzględniają dodatkowe lekcje z języka obcego zawodowego, co na pewno przyda się w przyszłej pracy absolwentom tej szkoły.

W ramach rozpoczynających się projektów wszystkie szkoły powiatowe poprawią swoją bazę do nauki zawodu. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt i wyposażenie. Dzięki temu osoby niebiorące udziału w projekcie, ale też kolejne roczniki, będą się kształcić w bogato wyposażonych pracowniach przedmiotowych: gastronomicznych, mechanicznych, architektury krajobrazu, weterynaryjnej, leśnej, technologii odzieży, pszczelarstwa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!