GminyPiotrków TrybunalskiSulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

ASF już na granicy łódzkiego! Powiat piotrkowski obejmie strefa żółta?

Rolnicy z powiatu piotrkowskiego z coraz większym niepokojem patrzą na to co się dzieje, bowiem powoli ziszcza się najczarniejszy scenariusz dotyczący ASF. Martwego dzika zarażonego Afrykańskim Pomorem Świń odnaleziono w powiecie przysuskim, na granicy województw mazowieckiego w łódzkiego.

Informację o tak zwanym “dziku+” potwierdził w rozmowie z nami Paweł Śpiewak, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie. – To bardzo niedobrze, że tak blisko naszego powiatu znaleziono dzika z ASFem. Niestety nie możemy wykluczyć, że na naszym terenie wprowadzona będzie żółta strefa, jednak takie decyzje zapadają na wyższym szczeblu. Jeśli będzie wyznaczona żółta strefa na obszarze powiatu piotrkowskiego, to prawdopodobnie obejmie część gminy i miasta Sulejów, oraz część gminy i miasta Wolbórz. To wszystko ustala się “wyżej”, a powiatowy lekarz weterynarii dowiaduje się nieco później – mówi Paweł Śpiewak.

W starostwie bacznie przyglądają się temu tematowi. – W piątek w tej sprawie w trybie nadzwyczajnym spotka się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie odpowiednie działania przewidziane w procedurach na tę okoliczność – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close