Piotrków TrybunalskiSportUncategorizedWydarzeniaZapasy

AKS Piotrków w finale Krajowej Ligi Zapaśniczej!

AKS MADEJ WRESTLING TEAM drugi raz z rzędu będzie walczył o złote medale PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Broniąca tytułu ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego w półfinałowym rewanżu ponownie pokonała KS Budowlanych Łódź, tym razem 17:16. Mecze finałowe odbędą się 7 i 13 marca – w drugim spotkaniu decydującej batalii, aktualni mistrzowie Polski wystąpią we własnej hali. Ich przeciwnika wyłoni piątkowe starcie Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom – AZ Supra Brokers Wrocław.

Piotrkowianie bronili przewagi wywalczonej we wtorek w Łodzi, gdzie pokonali Budowlanych 16:14. Na początek na matę w hali OSiR „Relax” wyszedł wolniak Krzysztof Bieńkowski. Pierwsze punkty zdobył jego rywal Said Gazimagomedow, co tylko zdopingowało polskiego kadrowicza do zdwojonego wysiłku. Szybko przeprowadził udane akcje i wywalczonego prowadzenia już nie oddał. Następnie swój drugi pojedynek w PWPW KLZ stoczył Mariusz Łoś. Doświadczony zawodnik w stylu klasycznym, co prawda, przegrał minimalnie z Edwardem Barsegjanem, ale zdobył dla swojej drużyny cenny punkt. Prawdziwą lekcję zapasów dała swojej rywalce Julija Tkacz, która już po minucie walki z Natalią Kubaty prowadziła 4:0. Ukraińska mistrzyni szybko powiększyła przewagę do wyniku 11:0, by zakończyć starcie przed czasem położeniem na łopatki. Zawodniczka z Łodzi nie dotrwała nawet do końca pierwszej rundy!

Patrykowi Dublinowskiemu bardzo zależało na tym, by nie stracić punktu w walce z Arkadiuszem Orłowskim. Ta sztuka mu się udała – zwyciężył 7:0, choć jego rywal był bliski wykonania skutecznego obejścia. Pojedynek Mateusz Bernatek – Geworg Sahakjan ponownie dla zawodnika z Łodzi. Wicemistrz świata z Piotrkowa Trybunalskiego w rewanżu niespodziewanie przegrał przez położenie na łopatki, po rzucie z odwrotnego pasa.

Trudne zadanie stało przed Natalią Strzałką, która rywalizowała z doświadczoną Martiną Kuenz. Austriaczka zdobywała punkty za kolejne udane akcje, ale utalentowana reprezentantka Polski nie dawała za wygraną i pod koniec walki, przy stanie 0:8, wykonała obejście, zdobywając tym samym kolejny ważny punkt dla piotrkowian.

Zbigniew Baranowski po mistrzowsku, w swoim stylu rozegrał pojedynek z Kamilem Skaskiewiczem. Nie silił się na widowiskowe akcje z cięższym rywalem – dwa razy obszedł łodzianina, raz wypchnął za zonę i zwyciężył 5:3. Po meczu został uznany za najlepszego zawodnika spotkania. Żan Bełeniuk do walki z Arturem Szahinianem wychodził przy stanie 15:12 dla gospodarzy. Ukraiński gwiazdor, po dwóch rundach wyrównanego pojedynku, zremisował 0:0, co oznaczało, że na jedno starcie przed końcem meczu, piotrkowianie mogli świętować awans do finału PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej!

Mimo to Angelika Dytrych nie potraktowała ulgowo pojedynku z Julitą Omisiuk, bo od wyniku tego starcia zależały losy zwycięstwa w rewanżowym spotkaniu. Piotrkowska zawodniczka, co prawda przegrała, ale dzięki udanemu wózkowi zdobyła punkt, który pozwolił ekipie AKS triumfować ostatecznie 17:16 i zachować miano jedynej niepokonanej drużyny w tym sezonie PWPW KLZ.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM w finale zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji w parze AZ Supra Brokers Wrocław – Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom. W pierwszym meczu, drużyna połączonych klubów ze Zgierza i Radomia wygrała 19:14. Rewanż w piątek, 2 marca, w Radomiu, a spotkania finałowe PWPW KLZ zaplanowane są na 7 marca (środa) i 13 marca (wtorek). Drugi mecz odbędzie się w hali OsiR „Relax”.

Z czwartkowym meczem wiązała się akcja #heniutrzymajsie mająca wesprzeć walczącego z ciężką chorobą Henryka Grabowieckiego, trenera Atletycznego Klubu Sportowego. Drużyna zaprezentowała się w specjalnych koszulkach, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie szkoleniowca.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM – KS Budowlani Łódź – 17:16 (punkty techniczne 36:26),
styl wolny 65 kg: Krzysztof Bieńkowski – Said Gazimagomedow 3:1 (punkty techniczne 9:4),
styl klasyczny 59 kg: Mariusz Łoś – Edward Barsegjan 1:3 (punkty techniczne 1:2),
zapasy kobiet 63 kg: Julija Tkacz – Natalia Kubaty 4:0 (punkty techniczne 11:0),
styl wolny 85 kg: Patryk Dublinowski – Arkadiusz Orłowski 3:0 (punkty techniczne 7:0),
styl klasyczny 75 kg: Mateusz Bernatek – Geworg Sahakjan 0:4 (punkty techniczne 0:4),
zapasy kobiet 75 kg: Natalia Strzałka – Martina Kuenz 1:3 (punkty techniczne 1:8),
styl wolny 125 kg: Zbigniew Baranowski – Kamil Staskiewicz 3:1 (punkty techniczne 5:3),
styl klasyczny 98 kg: Żan Bełeniuk – Artur Szahinian 1:1 (punkty techniczne 0:0),
zapasy kobiet 53 kg: Angelika Dytrych – Julita Omisiuk 1:3 (punkty techniczne 2:5).

Źródło: AKS

 

 

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close