koronawirusPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

AKS apeluje: zostań w domu!

Atletyczny Klub Sportowy włącza się w propagowanie walki z koronawirusem. Klub odwołał wszystkie zajęcia sportowe, a jego przedstawiciele zachęcają do zachowania ostrożności, zostawania w domach i do regularnego trenowania we własnym zakresie.

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, Atletyczny Klub Sportowy włączył się w akcje wspierające walkę z tym zagrożeniem. Pierwszą decyzją było natychmiastowe odwołanie wszystkich treningów prowadzonych klubie.

Zawodnicy i trenerzy AKS, w ramach akcji #zostanwdomu, zachęcają także do tego by do koniecznego minimum ograniczyć kontakty z innymi ludźmi, co znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia. Z racji zawieszenia treningów odbywających się w sali sportowej, przedstawiciele piotrkowskiego klubu propagują również indywidualne treningi domowe we własnym zakresie. W akcję zorganizowaną w mediach społecznościowych Atletycznego Klubu Sportowego włączyli się m.in. Dawid Szkodziński, Nikola Dytrych i Michał Jaworski.

W sytuacji, jakiej znalazł się nasz kraj, AKS mógł zareagować tylko w jeden sposób. Decyzja o odwołaniu wszystkich treningów była bardzo trudna, ale jedyna możliwa, i co chcę wyraźnie podkreślić, przyjęta przez wszystkich ze zrozumieniem. Zamknięte szkoły, siłownie i sale treningowe oznaczają, że nie tylko nasi zawodnicy, ale każdy z nas ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ruch i wysiłek fizyczny. Postanowiliśmy pokazać, że nawet tak mała przestrzeń jak dziecięcy pokój jest wystarczająca do tego, by zadbać o regularne ćwiczenia. Mam nadzieję, że uda się nam zarazić tą ideą jak najwięcej osób. Chociaż chyba słowo „zarazić” w tym momencie nie jest najwłaściwsze…

– mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Atletyczny Klub Sportowy gorąco zachęca do tego, żeby w trudnym dla nas wszystkich czasie:

  • przestrzegać wszystkich zaleceń władz centralnych i samorządowych, unikać skupisk ludzkich,
  • zachować spokój i rozwagę, ponieważ powtarzanie plotek i fałszywych informacji bardzo pogarsza sytuację,
  • dbać o własne zdrowie i samopoczucie: pamiętajmy, żeby pić dużo wody, właściwie się odżywiać i wysypiać.

Powodzenie walki z realnym zagrożeniem, jakim jest dla nas koronawirus, w ogromnym stopniu zależy od nas samych: od naszej dyscypliny, empatii i wyobraźni.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!