GminyWażne wiadomościWydarzenia

Akcja #UNasCzystyLas

Ponad 4 metry sześcienne śmieci zebrali strażacy i harcerze z Przygłowa oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków, którzy wspólnie sprzątali las biorąc udział w akcji #UNasCzystyLas. Zbiórka śmieci zakończyła się dużym sukcesem.

Strażacy OSP Przygłów aktywnie włączyli się w akcję, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zaprosili również do akcji harcerzy z Przygłowa oraz pracowników Nadleśnictwa Piotrków.

– Posprzątaliśmy lasy w Leśnictwie Przygłów oraz lasy gminne wzdłuż rzeki Luciąży w miejscowościach Przygłów – Włodzimierzów. Udało nam się uzbierać około 4m3 odpadów co przy trzygodzinnej akcji daje obraz dużego zaśmiecenia w lasach. Słuszności akcji nie trzeba tłumaczyć – wyjaśnia Bartłomiej Kolasiński Naczelnik jednostki.

– Pokazaliśmy również najmłodszym jak można wykorzystać niektóre odpady tworząc z nich fajne rzeczy lub zabawy. Zebrane opony wykorzystaliśmy na podwórku jednego z naszych druhów do budowy małego placu sprawnościowego. Butelki zwrotne zostały sprzedane w pobliskim sklepie dzięki czemu udało się zakupić pieczywo na ognisko – dodał naczelnik.

Na koniec akcji najmłodszym uczestnikom przekazano upominki od Nadleśnictwa Piotrków. Strażacy otrzymali sadzonki drzew, które posadzili na swoim strażackim placu.

mat: OSP Przygłów

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!