Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

A1: 1000 zł mandatu za przekroczenie prędkości!

Od 1 stycznia tego roku zmienił się taryfikator mandatów. Teraz kary są zdecydowanie wyższe od tych, które obowiązywały jeszcze 3 dni temu. Przekonał się o tym jeden z kierowców, którego piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli za przekroczenie prędkości. 

Rekordzistą jest jednak pirat drogowy zatrzymany na ulicach Łodzi. Podczas kontroli statycznej, uwagę policjantów zwrócił poruszający się z dużą prędkością kierowca seata. Pomiar wykazał 144 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. 27-latek dostał mandat w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Nieco mniejszy mandat – choć jednak dosyć wysoki – otrzymał kierowca którego dzisiaj (03.01) zatrzymali do kontroli piotrkowscy policjanci. Na autostradzie A1 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego kierowca pędził z prędkością 115 km/h, gdzie ograniczenie pozwalało jechać jedynie 70. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

To jednak nie pierwsza tak wysoka kara wystawiona przez piotrkowskich policjantów. 1 stycznia jeden z kierowców otrzymał mandat w wysokości 800 zł. 

NOWY TARYFIKATOR MANDATOWY – obowiązuje od 01.01.2022

3 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!