Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

A jednak trzeźwy poranek

Piotrkowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowych cyklicznie przeprowadzają działania, podczas których sprawdzany jest stan trzeźwości kierowców. Tak też było 27 listopada 2023 roku, gdzie policjanci łącznie skontrolowali 37 kierowców.

27 listopada 2023 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki, na terenie miasta i powiatu przeprowadzali kontrole trzeźwości kierowców. – Aby wyeliminować zagrożenie jakie za sobą niesie kierowanie w stanie nietrzeźwości policjanci skontrolowali łącznie 37 kierowców. Podczas działań pn. „Trzeźwy poranek” nie ujawnili osób będących w stanie nietrzeźwości, ani też po użyciu alkoholu, jednak nie obyło się bez mandatów. Łącznie za popełnione wykroczenia nałożyli 12 mandatów karnych oraz zastosowali 17 pouczeń. Ujawnili jednego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych, za brak aktualnych badań technicznych – wymienia asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym!

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!