Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Duże zmiany w piotrkowskich parafiach. Kardynał Krajewski wręczył dekrety

W łódzkiej bazylice archikatedralnej odbyła się uroczysta Msza Posłania, podczas której ogłoszono coroczne zmiany personalne wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej. Oficjalne dekrety kapłanom wręczył kardynał Konrad Krajewski. Decyzje władz kościelnych w dużej mierze dotykają parafii w Piotrkowie Trybunalskim – wierni z kilku lokalnych kościołów zyskają nowych proboszczów, wikariuszy oraz rektora.

Najważniejsze roszady dotyczą parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Dotychczasowy proboszcz, ks. kanonik Stanisław Stępień, złożył swój urząd i od teraz będzie pełnił funkcję rezydenta w tej samej parafii. Jego miejsce jako nowy proboszcz zajmie ks. Paweł Świrad, który dotychczas kierował parafią pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Lutomiersku.

Zmiany nie ominęły także kościoła akademickiego Panien Dominikanek. Nowym rektorem rektoratu pw. Matki Bożej Śnieżnej został ks. Leszek Skwarka (dotychczas wikariusz w Łodzi). Zastąpi on ks. Piotra Urbaniaka, który przenosi się do Łodzi, by podjąć obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Wojciecha.

Szczegółowa lista zmian w Piotrkowie Trybunalskim:

  • Parafia pw. NMP Królowej Pokoju:
    • ks. kan. Stanisław Stępień – kończy posługę proboszcza, zostaje rezydentem parafii.
    • ks. Paweł Świrad – mianowany nowym proboszczem (przychodzi z Lutomierska).
    • ks. Wojciech Buczek – odchodzi z funkcji wikariusza, przenosi się do parafii pw. św. Stanisława w Bełchatowie.
    • ks. Kamil Siuta – mianowany nowym wikariuszem (przychodzi z Pabianic).
  • Parafia pw. św. Jacka i św. Doroty:
    • ks. Rafał Sobusiak – odchodzi z funkcji wikariusza, został powołany na administratora parafii w Bratoszewicach.
    • ks. Andrzej Kluska – mianowany nowym wikariuszem (przychodzi z Łodzi-Retkini).
  • Parafia pw. św. Jakuba Apostoła (Fara):
    • ks. Michał Tyszecki – odchodzi z funkcji wikariusza, przenosi się do parafii w Dłutowie.
    • ks. Mateusz Jaroszyński – mianowany nowym wikariuszem (przychodzi z Bełchatowa).
  • Kościół akademicki Panien Dominikanek (pw. Matki Bożej Śnieżnej):
    • ks. Piotr Urbaniak – kończy posługę rektora, mianowany wikariuszem w Łodzi.
    • ks. Leszek Skwarka – mianowany nowym rektorem kościoła.

Większość kapłanów obejmie swoje nowe obowiązki w parafiach pod koniec wakacji.

5 1 głos
Oceń temat artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Polecamy

Back to top button

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x