Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pochodząca z Piotrkowa 34-latka dołączyła do dziewic konsekrowanych

Archidiecezja Łódzka powiększyła grono dziewic konsekrowanych. Dołączyła do nich pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego 34-letnia pani Anna. Na co dzień jest nauczycielką matematyki w jednym z łódzkich liceów. Pani Anna przeszła obrzęd konsekracji w kościele jezuitów w Łodzi, gdzie biskup Ireneusz Pękalski przewodził ceremonii — informuje „Dziennik Łódzki”.

Dziewice konsekrowane w kościele katolickim, to indywidualna forma życia konsekrowanego kobiet. Konsekracji udziela ordynariusz diecezji kobietom świeckim oraz mniszkom. W praktyce oznacza publiczne zobowiązanie się do zachowania dziewictwa przez całe życie, dokonane wobec biskupa. Dziewice konsekrowane żyjące w świecie nie są zobowiązane do życia wspólnego, niemniej przysługuje im prawo zrzeszania.

Jestem belfrem więc lubię mówić, ale też matematykiem, więc będzie bardzo konkretnie. Jest dużo osób którym chciałabym podziękować i nie jestem w stanie wszystkich wymienić. W pierwszej kolejności chcę podziękować w Tobie panie Jezu, że jesteś tak cierpliwy. Nie znam innej osoby, która 25 lat czekałaby na kobietę, dlatego dziękuję za Twoją cierpliwość, trwałość i wierność, za wolność w decyzji jaką zostawiałeś. Bardzo cię kocham – mówiła tuż po złożeniu ślubów pani Anna.

W drugiej kolejności, chciałbym podziękować Tobie Maryjo. Masz poczucie humoru. Mam takie wrażenie, że skoro przyszłam na świat 24 maja, to jest to takie twoje wybrANIE. Mogę powiedzieć że jestem taką wybrANKĄ. Taką Anką – wybranką, maryjną wybranką. Dziękuję ci Maryjo – mówiła.

Pani Anna zwróciła się także do swoich rodziców: – Kochani rodzice, nie byłoby tego wszystkiego i nie byłoby mnie, gdyby nie Wasza miłość i przyjęcie owoców Waszej miłości jakim jestem ja. Dziękuję, że daliście mi wolność w wyborze drogi powołania i od samego początku wspieraliście mnie na tej drodze. (…) Dziękuję za Waszą miłość, bardzo Was kocham – dodała.

W Polsce (dane na kwiecień 2023 roku) żyje 403 dziewic konsekrowanych (Verginetki), najwięcej w diecezji krakowskiej – 57, warszawskiej – 36 i gdańskiej – 29) W diecezji łódzkiej to 21 kobiet.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kelly
kelly
7 czerwca, 2024 21:38

są granice, których przekraczać nie wolno.. a dorabianie ideologii to już tragedia.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!