Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

80 nowych miejsc parkingowych na Broniewskiego

Aż osiemdziesiąt nowych miejsc parkingowych powstanie na modernizowanej ulicy Broniewskiego. Droga przebudowywana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana – informuje magistrat.

Modernizacja ulicy Broniewskiego to kontynuacja prac na najmłodszym osiedlu w Piotrkowie, które od 2017 roku nosi nazwę osiedla 800-lecia. Prace budowlane w tym rejonie Piotrkowa trwają od kilku lat. Bloki stawiają tutaj zarówno deweloperzy, jak i miasto. Od kilku lat magistrat systematycznie inwestuje w infrastrukturę na nowo powstałym osiedlu.

– Po  uzbrojeniu działek w media, wybudowaniu ulicy Reagana, która połączyła ulicę Sulejowską z Broniewskiego, przyszedł czas na modernizację samej ul. Broniewskiego – wylicza prezydent Krzysztof Chojniak.

Przebudowa ul. Broniewskiego realizowana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana. Zakończono już wszystkie prace podziemne, a na dużej części drogi pojawiły się także nowe warstwy asfaltu. Obecnie roboty skupiają się na budowie chodników oraz nowych miejsc parkingowych. – W ramach inwestycji wybudujemy również ścieżkę rowerową, a całą drogę oświetlą energooszczędne lampy ledowe – podsumowuje prezydent miasta.

Koszt prac to około 2,4 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma zakończyć się jesienią.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowainin
Piotrkowainin
8 sierpnia, 2020 15:54

A ile drzew wycięto i ile posadzono w zamian nowych? Nigdzie nie można znaleźć takiej informacji.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x