GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Innowacyjna metoda budowy drogi w Gorzkowicach

Trwają roboty drogowe na odcinku Gorzkowice – Gościnna. W chwili obecnej układana jest pierwsza, wzmacniająca warstwa z geosiatki, która w przyszłości zabezpieczać będzie nawierzchnię przed spękaniami. Siatka rozkładana jest w miejscach szczególnie wymagających, ze względu na dużą niestabilność podłoża.

Dotychczasowe remonty cząstkowe drogi przynosiły krótkotrwały efekt. Jezdnia po niedługim czasie od remontu wyglądała tak, jakby prace w ogóle nie były wykonywane. Trzeba było znaleźć bardziej skuteczną metodę.

– Problem z tą drogą polega na tym, że posadowiona jest ona na bardzo niestabilnym gruncie. Każdego roku wydawaliśmy mnóstwo pieniędzy na remonty cząstkowe tej drogi. Pracownicy z Referatu Gospodarki Komunalnej, wielokrotnie naprawiali jezdnię, a remonty okazywały się nieskuteczne. Gdy nadarzyła się okazja pozyskać wsparcie finansowe z rządowego programu „Polski Ład”, bez wahania złożyliśmy wniosek – mówi Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice. – Zatrudniliśmy odpowiednich fachowców który wykonali ekspertyzę, która wskazującą możliwie skuteczną naprawę drogi. Aktualnie układana jest specjalna siatka, która ma wzmocnić podbudowę drogi. Dzięki niej, masa bitumiczna nie powinna tak bardzo pękać, przez co remont drogi będzie znacznie skuteczniejszy niż dotychczas. To pierwsza droga remontowana w takiej technologii i dlatego mamy nadzieję, że przez lata służyć będzie ona mieszkańcom, w jak najlepszym stanie – dodaje wójt.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
29 stycznia, 2023 23:13

To chyba przed kretami 😜 dramat

Last edited 7 miesięcy temu by Andrzej

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: