RozprzaWydarzenia

60 lat Szkoły Podstawowej w Mierzynie

Obchody sześćdziesięciolecia powstania miejscowej szkoły oraz dziesięciolecia nadania jej imienia Św. Mikołaja, 6 grudnia br. rozpoczęły się mszą odprawioną przez ks. bp. Andrzeja Przybylskiego w kościele parafialnym również pw. Św. Mikołaja. Biskup pogratulował biskupiego patrona i przypomniał żartem, że inne dzieci czekają na Świętego Mikołaja cały rok, a uczniowie z Mierzyna mają go na co dzień.

Po uroczystościach kościelnych, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się do szkoły, gdzie zaplanowano dalszy ciąg uroczystości, które poprowadziła dyrektor Agata Lipińska.

W szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły nauczyciel i wychowawca, wsparciem rodzice, a dumą absolwenci – podkreślała, nie bez racji, pani dyrektor.

W występie artystycznym uczniowie przedstawili historię placówki, a także życie jej patrona, który pojawił się z workiem pełnym prezentów.

„Jubileusz powstania szkoły to czas wspomnień, podsumowań i podziękowań dla dotychczasowych przyjaciół szkoły, absolwentów oraz sponsorów” – czytamy w przesłanej z wydarzenia notatce prasowej.

Życzenia i gratulacje na ręce szefowej placówki, wedle hierarchii, złożyli: bp. Andrzej Przybylski, księża, wójt gminy Janusz Jędrzejczyk, Zdzisław Miękus – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb., Jadwiga Lekan – wizytator z Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Tryb., a także wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych gminy.

W obchodach udział wzięli również licznie zaproszeni goście, kadra pedagogiczna, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, no i przede wszystkim uczniowie.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!