Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

17-letni bohater pomógł starszej kobiecie. Pobiegł za złodziejką i odzyskał portfel

Uczeń IV LO, 17-letni Mateusz Siekacz z Piotrkowa, odebrał dziś (30.03) list pochwalny z rak Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie, inspektora Krzysztofa Dąbrowskiego, za wzorową postawę obywatelską. Kilka dni temu, młody bohater będąc świadkiem kradzieży, rzucił się w pościg i ujął sprawczynię. Dziś doceniono jego bohaterski czyn.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, a konkretnie w miniony wtorek (23.03) około godziny 13. Wtedy to 75-letnia piotrkowianka w jednym z kiosków przy ul. Słowackiego, pakując swoje zakupy, położyła portfel na ladzie. W pewnym momencie do kiosku podeszła inna kobieta, która złapała portfel i rzuciła się do ucieczki. Seniorka zaczęła wzywać pomocy. Jej krzyk usłyszał 17-latek przechodzący w pobliżu, i pobiegł za złodziejką. Po krótkim pościgu ujął amatorkę cudzego mienia. Świadkowie wezwali patrol policji, któremu przekazano ujętą kobietę, a portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami wrócił do właścicielki. 41-latka trafiła do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała zarzut kradzieży zuchwałej, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji 17-latka seniorka odzyskała swoją własność, a 41-latka za swój czyn odpowie przed sądem.

W związku z godną pochwały reakcją młodego piotrkowianina Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – inspektor Krzysztof Dąbrowski zwrócił się z prośbą do Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka o sfinansowanie nagrody dla 17-latka oraz o wspólne wręczenie listu pochwalnego.

Spotkanie odbyło się dziś (30.03) w piotrkowskim magistracie. W urzędzie obecna była również mama 17-latka oraz pokrzywdzona 75-latka.

Swoje podziękowanie złożyła również seniorka, która dzięki reakcji piotrkowianina odzyskała utracone mienie. Komendant zachęcał młodego człowieka do wstąpienia w przyszłości w szeregi policji. Mama chłopca odebrała list gratulacyjny.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!