Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

167 tys. wniosków o wyprawkę szkolną w Łódzkiem

Rodzice z województwa łódzkiego złożyli już ponad 167 tys. wniosków o wyprawkę szkolną. Kwota wypłaconych świadczeń wyniosła do tej pory ponad 64 mln zł. W kraju wpłynęło 2,7 mln wniosków, a na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 1 mld 77 mln zł.

Rodzice, którzy złożą poprawnie wypełniony wniosek o 300 plus z programu „Dobry Start” do
31 sierpnia, otrzymają pieniądze na wyprawkę szkolną do końca września. Ci, którzy złożą wnioski w kolejnych miesiącach, dostaną wsparcie w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Ważne, żeby nie przegapić ostatecznego terminu składania wniosków, bo inaczej świadczenie przepadnie. Nabór wniosków o świadczenie trwa tylko do 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie niepełnosprawności po 30 listopada.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać od 1 lipca. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje rodzicom raz w roku, na dzieci uczące się w szkole w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością – do ukończenia 24 lat. Na wsparcie mogą też liczyć uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Świadczenie nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. zerówkach oraz studentów.

Za uzyskane środki rodzice mogą zakupić podręczniki, przybory szkolne czy inne niezbędne akcesoria szkolne

Wniosek o 300 plus można złożyć wyłącznie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!