WolbórzWydarzenia

16-letni złodziej z Wolborza, czyli czym skorupka za młodu nasiąknie…

Wolborscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę oraz młodszego o 4 lata jego kompana, podejrzanych o kradzież akumulatorów z terenu firmy skupującej złom w Wolborzu. Wartość strat oszacowano na około 1200 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wolborzu otrzymali informację o kradzieży akumulatorów i innych części samochodowych ze złomowiska na terenie gminy Wolbórz. W pierwszych dniach stycznia kamera monitoringu zarejestrowała dwóch mężczyzn, którzy wjeżdżają na teren firmy seatem cordobą, kradną akumulatory, a następnie odjeżdżają. Policjanci szybko wytypowali sprawców tego przestępstwa. 16 stycznia pojechali na teren złomowiska, gdzie pojawili się mężczyźni podejrzewani o złodziejski proceder. Chcąc zmylić mundurowych, kompani tym razem poruszali się samochodem bmw. Podczas kontroli zapewniali, że przyjechali kupić felgi. Policjanci znaleźli jednak przy nich części samochodowe pochodzące z kradzieży i już nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia ze złodziejskim duetem. Obaj zostali zatrzymani.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom postawić mężczyznom zarzuty kradzieży. 20-latkowi za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a o losie młodszego sprawcy zdecyduje sąd rodzinny.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x