Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

15-latek ukradł batonik za niecałe 4 złote. Na miejscu interweniowała policja

W jednym ze sklepów znanej portugalskiej sieci handlowej, 15-latek ukradł batonik za nieco ponad 3 złote. Został złapany przez ochronę, a na miejsce wezwano patrol policji. Mundurowi oddali chłopaka pod opiekę rodziców, a o sprawie być może zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Do kradzieży doszło w miniony poniedziałek około godziny 7:30 w sklepie przy Wolborskiej w Piotrkowie. Ochrona zatrzymała młodego chłopaka który ukradł batonik za niecałe 4 złote. Obsługa sklepu wezwała patrol policji, a ten odwiózł nastolatka do mamy. Teraz sprawa swój finał prawdopodobnie znajdzie w sądzie rodzinnym.

Przed jedną z piotrkowskich podstawówek pytałem uczniów, co myślą o sklepowych kradzieżach. – Ja bym się wstydziła cos ukraść, wolałabym już poprosić kogoś o kupno takiego batonika – mówi jedna z dziewczyn.

Magdalena Bobras dyrektorka SP 5 w Piotrkowie, mówi w rozmowie z nami, że nauczyciele tej szkoły bardzo często przeprowadzają rozmowy wychowawcze na temat kradzieży.

Konsekwencje kradzieży przez nieletniego zależą od wielu czynników. Sąd ma różne opcje kary którą może wymierzyć za kradzież w sklepie. Są to między innymi udzielenie upomnienia jako najłagodniejsza kara, przydzielenie kuratora, a nawet umieszczenie młodocianego w zakładzie poprawczym.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
21 września, 2023 09:54

Biedny chłopiec,nie miał 3 zł ,a afera na pół Polski.

Dosiek
Dosiek
Reply to  Dorota
21 września, 2023 16:58

skad wiesz ze nie mial ? moze to po prostu beszczelny złodziej, takich trzeba od poczatku resocjalizować

Rafa
Rafa
Reply to  Dosiek
22 września, 2023 13:10

Sądzę ciebie według siebie…

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!