Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

13,14 i 15-latek zatrzymani przez policję za posiadanie… 1,5 grama marihuany

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które zajmowały się udostępnianiem oraz posiadały środki odurzające. Z uwagi na wiek zatrzymanych o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Podczas patrolu, piotrkowscy wywiadowcy na jednym z parkingów zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania.

– Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili zawartość saszetki jednego z nich, gdzie odnaleźli susz roślinny. Drugi z mężczyzn zakazaną substancję ukrył w kieszeni spodni. Obaj zostali zatrzymani, a zabezpieczony susz po sprawdzeniu testerem narkotykowym dał wynik pozytywny w kierunku marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 grama zabronionej substancji. Policjanci ustalili też, od kogo nieletni zakupili susz roślinny. Okazało się, że nielegalną substancję sprzedał im 13-letni piotrkowianin, który podzielił los kolegów. Za popełnione czyny karalne cała trójka trafi przed oblicze sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym ich losie – relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska

13-latek odpowie za uczestniczenie w obrocie środków odurzających oraz udzielenie nieletnim środka odurzającego. 14-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, a 15-latek dodatkowo za udostępnianie zakazanej substancji.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!