WolbórzWydarzenia

100-lecie KGW Żarnowica Duża

Jedno z najstarszych Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce znajduje się w gminie Wolbórz, w Żarnowicy Dużej. Jubileusz 100 lat istnienia lokalna społeczność świętowała w sobotę 12 maja 2018 r.

Gości uroczystości i mieszkańców gminy zaproszonych na uroczystość 100-lecia KGW w Żarnowicy Dużej witała na wejściu strażacka orkiestra. Cała społeczność wsi przygotowywała swoje święto od wielu tygodni. Do domu ludowego przyjechały reprezentacje wszystkich kół z terenu gminy Wolbórz oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Okolicznościowe medale wręczył Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu. Odznaczenia otrzymały najstarsze działaczki Koła z Żarnowicy. Podziękowano również wszystkim sponsorom i działaczom za wieloletnią współpracę.

– Szanowne panie, kultywujecie piękną 100-letnią historię działalności w naszej gminie. Wasze Koło należy do najstarszych w Polsce. Serdecznie gratuluję wam jubileuszu, życząc jednocześnie kolejnych lat tworzenia pięknej historii dla przyszłych pokoleń. Jestem dumny, że to w naszej gminie mamy tak zasłużone Koło Gospodyń Wiejskich – powiedział do zebranych burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.

Okolicznościowe podziękowania od przewodniczącej KGW, Wiesławy Bogusławskiej, otrzymali burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej, Bogdan Szulc, oraz powiatowi radni Elżbieta Ościk i Michał Szymański.

Koło Gospodyń Wiejskich w Żarnowicy powstało na przełomie 1918-1919 roku, a założone zostało przez Jadwigę Pacułę, mieszkankę wsi Koło.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!