RozprzaSiatkówkaWydarzenia

Zwycięski Kasztelan!

W sobotni wieczór, 23 marca, siatkarze Kasztelana Rozprza wygrali trzecie i ostatnie spotkanie przeciwko PGE Skra II Bełchatów, zapewniając sobie zwycięstwo w rundzie play-out. Oznacza to, że Kasztelan zachował prawo do gry w II lidze w przyszłym sezonie.

Stawką rundy play-out było utrzymanie się w rozgrywkach II ligi PZPS. Po raz trzeci przeciwnikiem LUMKS-u była drużyna PGE Skra II Bełchatów. Rywalizacja toczyła się do trzech wygranych spotkań. Dwa tygodnie temu, 9 i 10 marca, siatkarze z Rozprzy zwyciężyli w obydwu spotkaniach rozgrywanych przed własną publicznością. W sobotę, 23 marca, rywalizacja przeniosła się do Bełchatowa, gdzie na hali Energia o godzinie 18.00 rozpoczęło się trzecie spotkanie rundy play-out.

Zawodnicy z Rozprzy rozpoczęli spotkanie bardzo niepewnie. Popełniali wiele niewymuszonych błędów, pozwalając młodym zawodnikom z Bełchatowa na szybkie objęcie prowadzenia w spotkaniu. Pierwszy set zwyciężył zespół z Bełchatowa (25:21). W kolejnych setach gra Kasztelana uległa poprawie. Zawodnicy byli pewniejsi, popełniali o wiele mniej błędów. Lepsza gra zespołu z Rozprzy szybko znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników. Kasztelan zwyciężył kolejne partie i całe spotkanie 3:1. Sobotnie zwycięstwo zakończyło rywalizację w fazie play-out. Kasztelan tym samym wywalczył sobie prawo do gry w II lidze w przyszłym sezonie. Przy okazji należy pochwalić kibiców z Rozprzy, którzy tłumnie pojawili się w Bełchatowie gorąco dopingując swoją drużynę.

PGE SKRA Bełchatów II – LUMKS Kasztelan Rozprza 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 21:25).