Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zrób zakupy i weź udział w NSP

Około 60 osób spisało się podczas pierwszego dnia pracy punktu spisowego w galerii Focus Mall. W galerii można spisywać się od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00. Narodowy Spis Ludności i Mieszkań to najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Informacje zebrane przez Główny Urząd Statystyczny poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Spis rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września.

Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–18:00. Swoją pracę rozpoczęli już rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów osobistych i  telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz spisowy zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc na drugi z podanych numerów.

Od poniedziałku ruszył także nowy punkt spisowy na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Znalazł się on w galerii Focus Mall (obok ruchomych schodów, przy głównym wejściu do galerii). Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00. – Podczas pierwszego dnia pracy w galerii spisało się około 60 osób – relacjonują pracownicy GUS.

Przypominamy, że udział w NSP jest obowiązkiem. W przypadku odmowy spisania się nakładana jest kara grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. złotych. Spisać się można także w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: