KulturaNadchodzące wydarzenia

Zobacz motoryzację w najlepszym wydaniu – Poznań Motor Show 2023

30 marca rozpocznie się kolejna edycja Poznań Motor Show – najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od wielu lat dostarczają one niezapomnianych emocji dziesiątkom tysięcy zwiedzających, którzy każdego roku odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie. To bez wątpienia obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji.


Tegoroczna odsłona Poznań Motor Show, która tradycyjnie potrwa cztery dni zapowiada się niezwykle interesująco. Uczestnicy targów będą mogli zwiedzić aż 6 stref tematycznych – samochodową, motocyklową, super-cars, e-mobility, caravaningową oraz detailingu. Wyjątkową ekspozycję, zlokalizowaną w 9 pawilonach stworzy łącznie ponad 100 marek i wystawców. Wszystko to uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące – pokazy motocyklowego stuntu i driftu, prelekcje, konkursy i spotkania z gwiazdami.

Wydarzenie odpowiada potrzebom zmieniającego się świata – z jednej strony nowości na targowych halach, z drugiej emocje, które dajemy poprzez możliwość przejechania się drift taxi, wypróbowania motocykli czy też podziwiania najlepszych na świecie stunterów oraz spotkania gwiazd motoryzacji znanych z telewizji i Internetu – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

To właśnie elastyczność jest jednym z czynników, który decyduje o niesłabnącej popularności Poznań Motor Show. Na przekór wielu trudnościom, jakich doświadczyła w ostatnich latach branża targowa i motoryzacyjna, projekt w dalszym ciągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wzbudza duże emocje.

Wobec wielu odwoływanych i przekładanych wydarzeń Poznań Motor Show staje się pozytywnym przykładem na to, że formuła wydarzeń motoryzacyjnych nie wyczerpała się – mówi Łukasz Wołonkiewicz,
dyrektor Poznań Motor Show. – Wierzymy, że tegoroczna edycja ostatecznie zakończy dyskusję nad przyszłością targów motoryzacyjnych i będzie mocnym fundamentem pod dalszy rozwój tego projektu – dodaje.

Robert Kubica i nie tylko – mistrzowie motosportu na Poznań Motor Show

Nadchodzące wydarzenie będzie także doskonałą okazją do spotkania wybitnych przedstawicieli motosportu. Na liście potwierdzonych gwiazd można znaleźć takie nazwiska jak Robert Kubica, Kajetan Kajetanowicz, Miko Marczyk, czy Kuba Przygoński. Wymieniona trójka pełni rolę Ambasadorów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i pojawi się w Pawilonie 7, gdzie odbędzie się finał tych rozgrywek oraz na Scenie Głównej Poznań Motor Show, która zostanie zlokalizowana w Pawilonie 5.

Kongres MOVE – Dialog o przyszłości rynku motoryzacyjnego,
zeroemisyjności i innowacyjnego transportu

Przemysł motoryzacyjny jest w momencie spektakularnej zmiany, przejścia na napędy nisko- i zeroemisyjne. Przyszłość branży wyznaczają przepisy wypracowane na szczeblu Unii Europejskiej, które dotyczą zarówno rynku, jak i produkcji. Najbliższe lata, a może nawet miesiące zdecydują, czy producenci utrzymają fabryki w Polsce i czy będą lokowali nowe inwestycje.

O tym czego potrzebują producenci, by podjąć decyzję o podtrzymaniu produkcji i inwestycjach związanych z rewolucją zeroemisyjną, będą rozmawiać – w gronie ministrów, ekspertów i liderów branży – na kongresie MOVE – International Mobility Congress 2023 w Poznaniu, który odbędzie 30 marca w Poznań Congress Center.

Program wydarzenia został przygotowany we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu – motoryzacyjnego, energetycznego i paliwowego. Nie zabraknie również członków administracji publicznej oraz świata nauki.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!