Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Znikają wiaty przystankowe z ulicy „Grota” Roweckiego

Znikają wiaty przystankowe z ulicy Stefana „Grota” Roweckiego w Piotrkowie. 1 marca zmienia się bowiem organizacja ruchu komunikacji podmiejskiej w tej części miasta.

Na ulicy Stefana „Grota” Roweckiego znajdowało się kilka wiat które pracownicy służby miejskich usunęli we wtorek przed południem. Takie zmiany zapowiedział starosta  Piotr Wojtysiak podczas oddania do użytku Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

– Od 1 marca pasażerowie odjeżdżać będą wyłącznie z przystanków usytuowanych w nowym miejscu – mówił wtedy starosta. – Wsiadanie i wysiadanie będzie teraz znacznie bezpieczniejsze. Pamiętajmy, że po ulicy „Grota” Roweckiego jeździły nie tylko busy czy autokary, ale także odbywał się zwykły ruch miejski – dodaję Piotr Wojtysiak.

Z tych zmian zadowoleni są pasażerowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł – mówi młody chłopak jadący do Moszczenicy. – Wreszcie ruch odbywa się w cywilizowanych warunkach. Z niecierpliwością czekałem na otwarcie nowego dworca. W internecie widziałem wizualizacje nowego budynku. Kawiarnia na dachu dworca – to prawdziwy sztos! – dodaje nasz rozmówca.

– Teraz przynajmniej wiadomo z którego stanowiska odjeżdża autobus do konkretnego miasta. Nie jestem stałą użytkowniczką tego miejsca, dlatego jak od czasu do czasu zdarzało mi się jechać do Łodzi to musiałam szukać miejsca skąd odjeżdża bus teraz jest to wiadome – mówi kobieta z dzieckiem.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: