Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zmiana organizacji ruchu wokół piotrkowskich cmentarzy

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tym czasie należy spodziewać się zwiększonego ruchu zarówno w rejonie cmentarzy oraz jak i na drogach. Aby usprawnić sytuację nastąpią zmiany organizacji ruchu w rejonie niektórych nekropolii. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

W związku z Dniem Wszystkich Świętych – od wtorku 31 października do piątku 3 listopada – nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Piotrkowie Trybunalskim. – Ulica Cmentarna od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Partyzantów oraz ulica Partyzantów od ulicy Lelewela do ulicy Spacerowej całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Zmiany również nastąpią na ulicy Spacerowej od ulicy Partyzantów do ulicy Rolniczej oraz na ulicy Lelewela od ulicy Partyzantów do ulicy Białej. To właśnie te ulice będą jednokierunkowe. Ruch odbywać się będzie w kierunku północnym, czyli w kierunku ulicy Rolniczej. Zmiany nastąpią także na ulicy Rolniczej od ulicy Lelewela do ulicy Spacerowe, gdzie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. W rejonie cmentarzy piotrkowscy funkcjonariusze będą dbać o nasze bezpieczeństwo – informuje asp. szt. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie płynności bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – W związku z wcześnie zapadającym zmrokiem apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Osobom, które na groby bliskich postanawiają udać się pieszo, przypominamy o elementach odblaskowych. Zwiększy to ich widoczność i umożliwi kierowcom odpowiednią reakcję – dodaje rzeczniczka piotrkowskich policjantów.

Zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie pozwoli w spokoju i zadumie uczcić pamięć bliskich:
-nie zabieraj na cmentarz wartościowych przedmiotów i dużej gotówki,
-wybierając się w podróż sprawdź oświetlenie, wyposażenie i stan techniczny pojazdu,
-zadbaj o bezpieczeństwo pasażerów (prawidłowo zapięte pasy i foteliki dziecięce)
-kierując pojazdem bądź wypoczęty, trzeźwy i przestrzegaj ograniczeń prędkości,
-stosuj się do zmian organizacji ruchu i poleceń policjantów,
-zwracaj szczególną uwagę na pieszych,
-pozostaw samochód w miejscu, gdzie nie zabraniają tego przepisy, nie powoduj zagrożenia bezpieczeństwa i nie blokuj ruchu innym,
-zachowaj ostrożność jako pieszy,
-zadbaj o własną widoczność, załóż elementy odblaskowe,
-przechodź przez jezdnię w miejscach wyznaczonych,
-na cmentarzu nie pozostawiaj swoich rzeczy bez dozoru
-w tłumie uważaj na kieszonkowców

2.3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!