Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zmarła Jolanta Horodecka-Wieczorek

W wieku 74 lat zmarła Jolanta Horodecka-Wieczorek, piotrkowska pisarka i działaczka społeczna. Zmarła w poniedziałek (5.04) wieczorem – informuje Urząd Miasta.

Jolanta Horodecka-Wieczorek urodziła się i mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykształcenia ekonomista. Była autorką literatury fantastycznej (powieści, opowiadania) oraz ponad 160 bajek i baśni w wierszu i w prozie, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 55 tytułów nakładem 865 tysięcy egzemplarzy.

Większość utworów dla dzieci opatrzona jest emblematem „Bez przemocy” i posiadają głęboko humanistyczne przesłania wyrażane morałami. Wiele bajek jest inscenizowanych w szkołach i przedszkolach, a wychowawcy używają ich jako materiału dydaktycznego do nauczania j. polskiego nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju.

Pod koniec 2020 roku z racji swej twórczości literackiej oraz aktywnej współpracy z Polonią Świata Jolanta Horodecka-Wieczorek znalazła się w światowej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata – Ambasadorowie Polonii.

Autorka pomagała dzieciom biednym, chorym i pokrzywdzonym przez los. Działała też na rzecz bezdomnych zwierząt i często na spotkaniach autorskich przekazywała dzieciom wiedzę, jak pomagać sobie wzajemnie oraz jak szanować przyrodę i jak pomagać bezdomnym zwierzętom.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!