MoszczenicaWydarzenia

Zmarł Ingvar Kamprad – związany z Jarostami założyciel sieci IKEA

– Zmarł wielki przyjaciel naszej gminy – tak o Ingvarze Kampracie mówi Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica. – Dzięki niemu za 8 milionów złotych wybudowaliśmy i wyposażyliśmy szkołę w Jarostach. Dzięki niemu, w naszej gminie zlokalizowane jest centrum dystrybucji IKEA.

– W 1999 roku wybierano lokalizacje centrów dystrybucji sieci, i to dzięki takim wspaniałym osobom jak Ingvar Kamprat i Marian Grabiński, IKEA zdecydowała się postawić na gminę Moszczenicę i w Jarostach wybudować swój magazyn. To był dowód serdecznej przyjaźni z nasza gminą – dodał Marceli Piekarek. Podczas najbliższej Sesji Rady Gminy, wójt i radni zastanawiać się będą nad tym, w jaki sposób uhonorować Ingvara Kamprata. – Nie wiemy jeszcze w jakiej to będzie formie, być może nazwa ulicy lub nadanie honorowego obywatela gminy. Sprawa w tej chwili jest otwarta, ale zbyt świeża na podejmowanie takich decyzji – dodał wójt Piekarek.

Podatki jakie firma wpłaca do budżetu gminy, to 1/10 całego budżetu. Nazwa IKEA to akronim – skrót utworzony z inicjałów założyciela firmy Ingvara Kamprada (IK) oraz pierwszych liter nazw farmy i wioski, w których dorastał – Elmtaryd i Agunnaryd (EA). Logo IKEA prawie się nie zmieniło przez wszystkie lata istnienia firmy i wersja z roku 1967 nadal stanowi rozpoznawalny symbol działalności IKEA – czytamy na stronie szwedzkiego giganta meblowego.


Ingvar Kamprat. foto: IKEA

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!