reklama
Piotrków TrybunalskiSportWydarzeniaZapasy

Złoty ”Murad”!!!

MAGOMEDMURAD Gadzhiev Mistrzem Europy 2020! Walkę wygrał dzięki ostrzeżeniom, które po jednym w każdej z dwóch rund, otrzymał jego pasywnie walczący przeciwnik. Brązowe medale wywalczyli Mołdawianin Mihai Sava oraz Turek Haydar Yavuz.

Gadżijew, trenujący zapasy w AKS Madej Wrestlin Team Piotrków Trybunalski, zanim stanął na najwyższym stopniu podium rzymskich mistrzostw pokonał w 1/8 finału Fatiego Vejseliego (Macedonia Północna) 10:0, Yavuza 2:0 oraz mistrza świata zawodników do lat 23 Gruzina Mirzę Szuluchię 7:1.

Podopieczny trenera kadry narodowej Yusupa Abdusalamowa medal zdobył w dniu 32. urodzin. Gadżijew pochodzi z Dagestanu, urodził się 15 lutego 1988 roku we wsi Gurbuki. Do 2012 reprezentował Rosję. W biało-czerwonych barwach startuje od 2014 roku.

– Spełniło się moje największe marzenie ostatnich lat – mam złoty medal. Dziękuję Bogu, trenerowi oraz kibicom, bo to dla nich walczę. To znakomity prezent urodzinowy – promieniał po walce Gadżijew. Jestem ogromnie szczęśliwy, ponieważ ten medal pokazuje, że plan, który nakreśliliśmy wspólnie z trenerem kadry Jusupem Abdusalamowem, jest jak najbardziej słuszny. To kolejny krok do najważniejszego celu, jakim są tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio – mówi Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS. – Z biegiem czasu uświadamiam sobie, ile w życiu zawodowego sportowca znaczą szczegóły, dlatego od kilku miesięcy współpracuję z dietetykiem. Czuję się dużo lepiej i cieszę się, że również dzięki temu stanąłem na podium mistrzostw Europy już piąty raz z rzędu.

Z powodzeniem startował w dotychczasowych mistrzostwach Starego Kontynentu. W Rydze w 2016 zdobył mistrzostwo Europy w kategorii 70 kg. W dwóch kolejnych latach w Nowym Sadzie i Kaspijsku wywalczył srebro, a przed rokiem w Bukareszcie medal brązowy.

Równie udane były jego starty w mistrzostwach świata. W Paryżu w 2017 roku był drugi, a w 2019 w kazachskim Nur Sułtanie trzeci. Mający w dorobku tytuły mistrza Polski, przywiózł z pierwszych Igrzysk Europejskich w stolicy Azerbejdżanu Baku w 2015 roku srebrny medal, także w kategorii 70 kg. W pierwszych igrzyskach olimpijskich w barwach Polski, w Rio de Janeiro w 2016 roku został sklasyfikowany w wadze 65 kg na 16. miejscu – informuje Polski Związek Zapaśniczy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!