GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Zlot Porsche Sulejów 2023 – ZDJĘCIA

Niemal 50 samochodów Porsche przyjechało do Hotelu Podklasztorze w Sulejowie na zlot miłośników tej marki. To pierwsza tego typy impreza motoryzacyjna w tym miejscu.

Na miejsce zameldowało się 50 aut. Pasjonaci marki przybyli Na Podklasztorze w piątek po południu. Część aut można było zobaczyć także w Piotrkowie. Dziś uczestnicy zlotu przejechali w okolice Bełchatowa i Radomska.

– Do Sulejowa przybyło 50 załóg, a to około stu osób. Mamy klasyczne modele Porsche od modelu 356 do modeli 911 linii modelowej 996 z początku lat 2000. Najstarsze auto zlotu pochodzi z 1962 roku – mówi w rozmowie z nami Michał Błaszczyk wiceszef Porsche Club Poland. – Bazą zlotu jest Hotel Podklasztorze w Sulejowie. Dzisiaj cały dzień jesteśmy w trasie. Byliśmy w na tarasie widokowym Elektrowni Bełchatów, odwiedzamy muzeum motoryzacji, następnie w Radomsku przerwa na lunch i wracamy do Sulejowa. Na miejscu będziemy około godziny 17:00 więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć nasze samochody, to serdecznie zapraszamy na Podklasztorze. Z kolei jutro będziemy zwiedzać opactwo cysterskie, a dla chętnych zaplanowaliśmy spływ kajakowy – dodaje M.Błaszczyk.

Klasyczne imprezy Porsche Club Poland organizuje dwie w roku. – Jedno spotkanie organizujemy na wiosnę drugą na jesień. Zawsze staramy się wybierać ciekawe miejsce w Polsce. Tym razem padło na Podklasztorze. Staramy się odkrywać Polskę. Każdego roku zlot zorganizowany jest w innym miejscu. Sulejów przyszedł mi do głowy dwa lata temu jadąc na zlot do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wtedy ponownie odwiedziłem to miejsce po ponad 20 latach. Zobaczyłem jakieś zmiany zaszły i postanowiliśmy że kolejny zlot klasyków zrobimy właśnie na Podklasztorzu – mówił Michał Błaszczyk.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: