reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Złodziejski duet braci bliźniaków

Piotrkowscy policjanci wytypowali i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie ogródków działkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Łupem braci bliźniaków padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny oraz przedmioty codziennego użytku. I jak to u bliźniaków – każdy z nich usłyszał po dwa takie same zarzuty kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca policjantów z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca tego roku włamali się do dwóch domków letniskowych.

– Z pomieszczeń skradli nożyce elektryczne, obuwie, butlę gazową, nie pogardzili też sprzętem gospodarstwa domowego. Z jednego z domków zginęła też aluminiowa drabina, siekiera i głośnik. Policjanci dokładnie ustalili przebieg wydarzeń.Wszystko zaczęło się od spotkania towarzyskiego, w którym uczestniczyli dwaj 20-letni bracia. Spotkanie zakrapiane alkoholem rozpoczęło się 25 lipca 2021 roku wczesnym wieczorem w jednym z domków na terenie miejskich ogródków działkowych. Nad ranem, kiedy inni uczestnicy poszli do domów bracia weszli na teren sąsiedniej działki a następnie pokonując zabezpieczający haczyk jeden z nich wtargnął do środka przez okno. Drugi został na czatach. Zabrali z jego wnętrza przedmioty, które były w ich zainteresowaniu i przenieśli się na kolejną działkę. – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie.

Sposób działania amatorów cudzego mienia w tym przypadku był podobny. Wybijając szybę jeden z braci dostał się do wnętrza pomieszczeń i zabrał z niego przedmioty, które wpadły mu w oko. 12 sierpnia 20-latkowie zostali zatrzymani przez policjantów w miejscu zamieszkania. Przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione wspólnie przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!